2002 yıllında yıllık 1.000.000 çift çorap üretim kapasitesiyle faaliyete başlayan okyanus çorap, aradan gecen 10 yıl içerisinde üretim kapasitesini yıllık 18.000.000 çift çorap ve 3.000.000 çift külotlu çoraba çıkarmıştır.

Tüm üretim aşamalarını kendi bünyesinde bulundurmayı ilke edinen Okyanus Çorap , dış tedarikilerini sağlayan tedarikçilerini stratejik ortakları olarak görmektedir.

Okyanus Çorap, değişik kalınlıklarda (6, 9, 14, 18 guage) ve özelliklerde son teknoloji çorap örme makinelerine , sulu ve buharlı yıkama makinelerine, buharlı pres ütü makinelerine, değişik özelliklerde konfeksiyon makinelerine , yüksek kapasitesi ve kalitesi ile öne çıkan paketleme ve külotlu çorap konfeksiyon departmanı sahiptir.

Tüm üretim sistemimiz için kalite kontrol prosesleri tanımlanmış ve kullanılmaktadır. Firmamız uluslararası-ulusal denetim firmaları tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Dünyada ki son teknolojik gelişmeleri takip etmeye çalışan işletmemizde sektörde çok az bulunan ve külotlu çorap ağ dikiminde oldukça yüksek kalite sağlayan yeni model Lock ve Punteriz makineleri bulunmaktadır.

Aynı anda 7 renk kullanabilen çorap örme makinelerimiz ile geniş bir bebek ve çocuk üretim kapasitesine sahip işletmemizde çok geniş bir koleksiyona sahiptir. Değişik iplik kalitelerinde , örneğin merserize, bambu, modal, soya, angora, organik pamuk, yün vb ipliklerle üretim yapılabilmektedir.

Kullanılan bütün hammadde ve aksesuarlar uluslararası kimyasal ve etik tüm serifikalara sahip, çevreye karşı sorumluluğu olan firmalar tarafından yapılmaktadır. Ve kendilerinden gerekli belgeler istenmektedir.

Okyanus çorap üretimin tüm aşamalında mümkün olan tüm geri dönüşüm ve cevre bilincinde üretim yapmaktadır. Bunula ilgili olarak sürekli fiziksel yatırımla eğitim yatırımlarını devam ettirmektedir.