Okyanus Çorap, Küçükler Holding bünyesinde 2002 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kısa süre içerisinde kapasitesini arttırarak sektörde lider kuruluşlardan biri haline gelmiştir. Okyanus Çorap yaptığı araştırmalar ile son tüketicinin ihtiyaç ve beklentilerini tespit ederek, elde ettiği verilerle Ar-Ge departmanın da yeni ürünler geliştirmektedir. Bu ürünleri geliştirirken sadece renk, moda ve yeni koleksiyon hazırlamakla kalmayıp, vücudun bütün gün ağırlığını taşıyan ayaklara rahat ve sağlıklı ürünler üreterek ayak sağlığına katkıda bulunmaktadır.

Okyanus Çorabın ; “dünyadaki her iki ayaktan en az birinde olma” vizyonu ile her gün büyüyen ve çeşitlenen müşterileriyle, dünyadaki birçok bilinen markalara üretim yapıp ihraç etmektedir.

 

Okyanus Çorap için kalite sadece ürün bazında değil, hayatın her aşamasında olduğu prensibi firma kültürünün temel yapısıdır. Bundan dolayı insan ve çevre odaklı, kişisel ve mesleki gelişime önem veren, sosyal donanımları yüksek olan bir şirkettir. “Kaliteli ürün ve servis ancak kaliteli insanlar tarafından yerine getirilir” . Bundan dolayı bizim kalite sloganımız “ kalite, hayatın her yönünde olmalıdır.”

 

“Dünya çocuklarına bırakabileceğimiz en anlamlı miras bozulmamış çevredir.” Bu sebeple okyanus çorap yapmış olduğu tüm çalışmalarda çevreye karşı sorumluluğunu ilk sıraya almaktadır. Bu şirket politikası doğrultusunda tüm yatırım kararlarında ve hammadde tedariklerinde çevresel kaygılar ön planda tutulmaktadır. Hatta alt tedarikçilerini uluslararası kimyasal ve çevresel belge ve sertifikalarına sahip olan firmalardan seçmektedir.